MECENAT 

Zostań Mecenasem Parku Oliwskiego

 

PRZEDMIOT PROJEKTU: Nowa drewniana ławka do parku Parku Oliwskiego ze spersonalizowaną tabliczką przez Mecenasa

MECENAS: Każdy uczestnik projektu, który ma możliwość zaznaczenia w parku na trwałe swojej obecności i realnego wsparcia parku. Każdy Mecenas parku otrzyma certyfikat podpisany przez Prezydenta Miasta Gdańska oraz drobny upominek.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE: Należy wybrać dostępną w tym etapie ławkę w obszarze Alei Lipowej, Przy stawie, Przy Pałacu Opatów bądź  Przy Dziedzińcu Pałacu Opatów i wypełnić formularz.

INICJATOR: Prezydent Miasta Gdańska Pan Paweł Adamowicz

ORGANIZATOR: Fundacja Gdańska

ADMINISTRATOR PARKU: Gdański Zarząd Dróg i Zieleni

KOSZT UDZIAŁU W PROJEKCIE: 4500 zł

Szczegółowe informacje w Regulaminie

Ławka powstała w oparciu o indywidualny projekt, dla którego inspiracją były  dawne i sprawdzone wzory ławek historycznych. Projekt wykonany został przez arch. Witolda Burkiewicza pracownika Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku. Na podstawie tego projektu w pracowni stolarskiej  powstał wg. tradycyjnej sztuki stolarskiej prototyp ławki. Efekt końcowy jest wynikiem 4-tygodniowych konsultacji arch. Burkiewicza ze stolarzem. Każda ławka do Parku Oliwskiego jest wykonywana ręcznie.
Jej unikalny kształt, prostota, jakość materiału i ergonomia,  gwarantować będzie zadowolenie osób odwiedzających park i korzystających z ławek.Ławka jest wygodna i trwała, wykonana w całości z drewna dębowego, choć masywna, to jednak proporcjonalna. Na ławce mogą wygodnie usiąść cztery dorosłe osoby. Ławka może być spersonalizowana. Na tabliczce o wymiarach 110 mm x 50 mm umieszczonej w  oparciu ławki mogą znaleźć się treści upamiętniające np. ważne wydarzenie.

 

 

Osoby do kontaktu w godzinach 7:00-15:00 (PN-PT)

tel. (58) 52 44 561/785 888 029 - Ewelina Latoszewska-Kierownik Działu Utrzymania Zieleni ZDiZ

tel. (58) 52 44 567/691 912 051 - Joanna Kowalewska-Inspektor Działu Utrzymania Zieleni ZDiZ

Osoby do kontaktu w godzinach 9:00-16:30 (PN-PT)

tel. (58) 526 49 87 - Fundacja Gdańska