Aktualności 

Jak zamówić ławkę „KROK PO KROKU”

 

W projekcie wyznaczono  98 lokalizacji ławek, które oznaczone są na 18 zdjęciach sferycznych tworzących tzw. wirtualny spacer.

Na obecnym etapie projektu udostępniono do rezerwacji 3 obszary Parku określone jako: Parter ogrodowy, Dziedziniec Pałacu Opatów, Parter Ogrodowy Paradisum.
W tych obszarach udostępniono do rezerwacji w sumie 24 lokalizacje ławek.

Dlaczego tylko te obszary? Nie chcielibyśmy by powstał dysonans w przestrzeni w parku. Planujemy wprowadzać nową małą architekturę kompleksowo dla każdego obszaru Parku. Kolejne przestrzenie będą udostępniane w miarę rosnącego zainteresowania projektem Mecenatu.

Jeśli Państwo mają swoją ulubioną lokalizację w parku, w której chcieliby Państwo zafundować ławkę ze spersonalizowaną tabliczką, a nie jest jeszcze ona możliwa do wyboru,  to należy cierpliwie poczekać. O udostępnianiu kolejnych obszarów będziemy informować na stronie Parku Oliwskiego parkoliwski.gdansk.pl.

Każda z ławek biorących udział w projekcie  jest podkreślona w wirtualnym spacerze przeźroczystym kolorem na ciemnozielono, czerwono lub żółto. Ławki dostępne w danym etapie projektu, które można zarezerwować są oznaczone kolorem żółtym oraz napisem „ławka dostępna”.

 

Jak zamówić ławkę „KROK PO KROKU”:

1. Aby wybrać ławkę należy wejść na stronę: parkoliwski.gdansk.pl i wybrać zakładkę „Wirtualny spacer”.

2. Na widniejącej mapie należy wybrać punkt, który przeniesie nas do wybranego zdjęcia sferycznego w obszarze parku.

 

3. W wybranym obszarze na zdjęciu sferycznym należy wybrać dostępną  ławkę (oznaczoną kolorem żółtym) i kliknąć na jej podświetlenie.

4. Po kliknięciu na wybraną ławkę dostępną pojawi się formularz zgłoszeniowy do wypełnienia. Uwaga! przed wypełnieniem formularza należy zapoznać się z treścią regulaminu.

5. Po wypełnieniu wszystkich danych i wysłaniu formularza, wybrana ławka „dostępna” zmienia kolor z żółtego na ciemnozielony i jest ławką zarezerwowaną.

6. Po wysłaniu formularza otrzymują Państwo informację zwrotną na podany przez Państwa w formularzu adres email, jest to potwierdzenie rezerwacji wybranej ławki.

7. W ciągu 5 dni (roboczych)  na podany w formularzu zgłoszeniowym e-mail otrzymają Państwo informację o propozycji układu treści na tabliczce. W tym czasie skontaktuje się także z Państwem przedstawiciel Fundacji Gdańskiej w celu dopełnienia formalności.

8. Po podpisaniu umowy z Fundacją Gdańską będą Państwo musieli uiścić w ciągu 14 dni (przelewem bankowym lub wpłatą w kasie Fundacji) kwotę w wys. 4500 zł.

9. W ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy i przekazania ww. kwoty w wybranej przez Państwa lokalizacji parku zostanie zamontowana nowa drewniana ławka ze spersonalizowaną tabliczką.

10. 7 dni przed montażem ławki w Parku otrzymają Państwo informację oraz zaproszenie na jej uroczyste odsłonięcie.

Instrukcja "KROK PO KROKU" w wersji pdf.